Cyklomiminko aneb jak se staví kolo! Díl II.

Je tu další díl seriálu o stavbě kola. Na kultovním rámu RB RR jsme si zatím ukázali jak postavit „základ“. Nyní budeme pokračovat, už to začíná mít tvar!

Znáte někoho, kdo vybírá nové kolo? Získejte odměnu za doporučení nebo mu udělejte radost slevou navíc 🙂


 

 

11. Otáčení řídítek a následně vidlice umožňuje hlavové složení. Pro jeho perfektní funkci je třeba správná instalace za pomoci lisu hlavového složení.

DSC_2416

12. Postupně utahujeme závit do doby, než misky hlavového složení dosednou do rámu. Během lisování je třeba dát pozor aby se misky zasouvaly rovnoměrně.

DSC_2419

13. Pokud existuje na kole místo, kde se rozhodně vazelínou nešetří, tak je to právě ložisko hlavového složení. Často jsou seriová kola vazelínou nepolíbená a po pár měsících provozu ložiska zreznou a hlavové složení začne nepříjemně křupat.

DSC_2423

14. Protikusem klavového složení je kroužek na vidlici, který je potřeba narazit speciální narážečkou podle průměru krku vidlice.

DSC_2425

15. Pokud máme vidlici s karbonovým krkem, musíme použít speciálního ježka, kterým se pak vymezí vůle hlavového složení.

DSC_2442

16. Hotovo, vidlici můžeme konečně namontovat.

DSC_2443

17. Krk vidlice zasuneme do hlavové trubky, nasadíme podložky pod představec, samotný představec a víčko, přes které celou sestavu uchytíme. U karbonových vidlic je důležité nechat kousek vidlici trčet nad představec aby byl perfektně přichycen. Proto je vidět i jedna podložka nad představcem.

DSC_2448

18. Teď už jen přiměřeně dotáhnout…

DSC_2450

 

 

Posted in Články, Jak se staví kolo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *