Jak se postupuje při objednávce stavby kola?

Stavba kola je časově i organizačně náročnější než koupě kola hotového. Proto má svoje určitá specifika a rád bych je zveřejnil tady na stránkách, ať víte, do čeho jdete. Výhody stavby kola jsou známé. Za danou cenu získáte kolo lépe osazené a vyvážené než kola sériová. Ovšem je třeba si uvědomit jeden rozdíl. Sériové kolo přijde napůl složené se všemi komponenty pohromadě a zbývá ho jen složit a seřídit.

Stavba kola ale probíhá pečlivým výběrem každého jednotlivého komponentu a teprve poté jejich sestavením. Abychom dostali co nejlepší postavené kolo, je nutné vybírat komponenty od více dodavatelů. To s sebou nese časové prodlevy a prodlužuje stavbu oproti kolům, která jsou skladem.

Postup při objednávání stavby kola následující:

  • Kontakt zákazníka a stavitele. Probereme spolu představy zákazníka. Jaký terén jezdí, jaké jsou jeho tělesné dispozice, jaké bylo původní kolo, s čím byl spokojen a s čím ne… Všechny tyto informace dáme dohromady a najdeme to nejvhodnější řešení.
  • Na základě představy zákazníka a požadavků sestavím prvotní rozpočet stavby
  • Prodiskutujeme zvolené komponenty a případně změníme sestavu tak, aby perfektně vyhovovala představě zákazníka.
  • Pokud je se sestavou zákazník spokojen, přistoupíme k platbě zálohy na základě zálohové faktury.
  • Po zaplacení zálohové faktury se naplno rozjíždí stavba kola a zákazník je průběžně informován o postupu a předpokládaném termínu dokončení stavby.
  • Stavba kola s předpřipraveným designem trvá cca 1 týden.
  • Stavba kola s individuálním designem trvá cca 2-3 týdny kvůli době potřebné k lakování rámu.
  • V momentě, kdy je stavba hotová, nebo je jistý termín dokončení, se se zákazníkem dohodneme na předání.
  • Doplatek ceny kola (tedy celková cena mínus částka zálohy) zákazník zaplatí při osobním předání nebo převodem na účet.
  • Při předání kola obdržíte doklad o koupi, tedy fakturu, která zároveň slouží jako doklad pro uplatnění záruky u prodejce. Tedy u Viagr-Bikes.

Jste z daleka nebo nemáte možnost se stavit osobně? Nevadí, kolo lze poslat i na dobírku. Nemusíte mít o něj strach, postavené kolo bude pečlivě zabaleno v krabici pro přepravu kol. Kola posílám zásadně seřízená a připravená k jízdě. Jediné co je potřeba udělat, je nasadit přední kolo, sedlovku se sedlem do rámu a řídítka do představce a vše řádně utáhnout. Tyto věci je bohužel nutné před dopravou demontovat, protože jinak by se kolo nevešlo do krabice a mohlo se poškodit.

Posted in FAQ, Uncategorized.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *